Як вибрати датчик руху для дому?

Практичні поради

Датчики руху часто використовуються в будинках для автоматичного керування освітленням. Хоча основне їхнє призначення, це виявлення руху в охоронних системах сигналізації.

Найпоширеніші – пасивні інфрачервоні детектори – спрацьовують, коли об'єкт, що рухається, випромінює тепло, потрапляє в зону чутливості датчика. Конфігурація цієї зони з променів, що радіально розходяться в різних площинах, і є однією з основних характеристик, на яку потрібно звертати увагу при виборі датчика руху.

Види та особливості датчиків руху

Крім того, для правильного підбору такого датчика потрібно знати, що вони бувають:

  • кімнатні та вуличні
  • стельові та настінні
  • дротові та бездротові
  • дзеркальні, з лінзами Френеля та комбіновані
  • з PIR-елементами різних конфігурацій.

Розміщення датчика, місце його монтажу, тип передачі сигналу залежатиме від особливостей вашого будинку – його розмірів, конфігурації, висоти стелі та інших параметрів.

Використання тих чи інших лінз багато в чому визначається відстанню від місця монтажу детектора до місця передбачуваної появи руху. Для середньої дальності краще використовувати сповіщувачі з лінзами Френеля. Вони легко налаштовуються за декількома параметрами, можуть змінювати діаграму спрямованості за допомогою змінних лінз, прості в конструкції та встановленні, а головне мають невисоку ціну. Але якщо є необхідність захисту ближніх антисаботажних зон, то краще встановити детектори руху з дзеркальною оптикою.

Важливою характеристикою сповіщувачів, що впливає частоту помилкових спрацьовувань, є тип PIR-елемента. Пристрої Crow мають здвоєні, кілька подвійних або чотиривірні піроприймачі. 

Якщо на об'єкті, що охороняється, присутні тварини, необхідно використовувати датчики руху зі спеціальним режимом їх ігнорування. У детекторах Crow, які мають таку функцію, можна вибрати вагу тварини з двох значень: 15 кг або 25 кг.

Детектори руху Crow оснащені різними додатковими функціями, такими як лічильник імпульсів, можливістю регулювання чутливості та відключення світлодіодного індикатора.