Датчики, які реагують на рух — найчастіше зустрічається елемент охоронної сигналізації.
Їх основна функція — виявлення переміщень сторонніх об'єктів по території, що охороняється. Використання таких пристроїв допоможе вчасно зреагувати на незаконне проникнення, а значить система охорони вашого будинку буде досить ефективна. Крім того, такі прилади часто використовуються для автоматичного увімкнення освітлення.
Придбати датчик не складе особливих труднощів, а ось як встановити детектор руху правильно, щоб повністю убезпечити своє житло?
Особливості експлуатації датчиків
Існує велика кількість модифікацій детекторів руху. Найпоширеніший вид, робота якого заснована на реєстрації змін теплового випромінювання - пасивні інфрачервоні датчики. Вони можуть бути:
- для внутрішнього або зовнішнього використання
- для настінної та стельової установки
- дротові та бездротові
- з дзеркальною оптикою або лінзами Френеля.
Вибір моделі та кількості пристроїв залежить від умов на об'єкті, що охороняється: площі, висоти стель, конфігурації приміщень, наявності тварин та ін.
Процес встановлення вимагає ретельного вибору місця встановлення детектора. Ділянка найбільш ймовірного проникнення зловмисника повинна покриватися діаграмою спрямованості лінзи, що використовується. У багатьох моделях детекторів лінзи можна змінювати та налаштовувати за різними параметрами. Це дозволяє досягати високої чутливості датчика з усіх променів, уникати «мертвих зон» і значно підвищувати ефективність виявлення.
Датчики мають нескладну схему установки, яка докладно описана, а іноді і проілюстрована в інструкції. Слід лише докладно ознайомитись із технічними рекомендаціями. Обов'язково дотримуйтесь запобіжних заходів і перед установкою переконайтеся у відсутності напруги в електричній мережі. За умови чіткого дотримання запропонованих послідовних операцій у вас обов'язково вийде підключити придбане обладнання та створити працюючу сигналізаційну або освітлювальну систему.