Встановлення датчика руху

Як встановити детектор руху?

Датчики, які реагують на рух — найчастіше зустрічається елемент охоронної сигналізації.

Їх основна функція — виявлення переміщень сторонніх об'єктів по території, що охороняється. Використання таких пристроїв допоможе вчасно зреагувати на незаконне проникнення, а значить система охорони вашого будинку буде досить ефективна. Крім того, такі прилади часто використовуються для автоматичного увімкнення освітлення.

Придбати датчик не складе особливих труднощів, а ось як встановити детектор руху правильно, щоб повністю убезпечити своє житло?

Особливості експлуатації датчиків

Існує велика кількість модифікацій детекторів руху. Найпоширеніший вид, робота якого заснована на реєстрації змін теплового випромінювання - пасивні інфрачервоні датчики. Вони можуть бути:

  • для внутрішнього або зовнішнього використання
  • для настінної та стельової установки
  • дротові та бездротові
  • з дзеркальною оптикою або лінзами Френеля.

Вибір моделі та кількості пристроїв залежить від умов на об'єкті, що охороняється: площі, висоти стель, конфігурації приміщень, наявності тварин та ін.

Процес встановлення вимагає ретельного вибору місця встановлення детектора. Ділянка найбільш ймовірного проникнення зловмисника повинна покриватися діаграмою спрямованості лінзи, що використовується. У багатьох моделях детекторів лінзи можна змінювати та налаштовувати за різними параметрами. Це дозволяє досягати високої чутливості датчика з усіх променів, уникати «мертвих зон» і значно підвищувати ефективність виявлення.

Датчики мають нескладну схему установки, яка докладно описана, а іноді і проілюстрована в інструкції. Слід лише докладно ознайомитись із технічними рекомендаціями. Обов'язково дотримуйтесь запобіжних заходів і перед установкою переконайтеся у відсутності напруги в електричній мережі. За умови чіткого дотримання запропонованих послідовних операцій у вас обов'язково вийде підключити придбане обладнання та створити працюючу сигналізаційну або освітлювальну систему.