Як визначитися під час вибору датчика?

Поради та рекомендації

На сучасному ринку технічних засобів забезпечення безпеки представлено безліч брендів, що пропонують свої унікальні та типові рішення для охоронних систем сигналізації. Розібратися у всьому різноманітті складно навіть підготовленому фахівцю. Звичайному користувачеві, який бажає убезпечити свою власність від зловмисників, зробити це буде ще важче.

Щоб остаточно не заплутатися у типах, видах та моделях існуючих охоронних пристроїв, слід почати з найпростішого – датчиків сигналізації.

Вибираємо датчики

Насамперед усі датчики можна розділити на дві групи за принципом дії: активні та пасивні. До активних відносяться ультразвукові та радіохвильові. До пасивних:

  • інфрачервоні,
  • акустичні, 
  • барометричні,
  • магнітоконтактні та ін.

Існують комбіновані активно-пасивні детектори та спеціалізовані: електромагнітні, ємнісні, індукційні.

За типом подій, на які реагує детектор, вони поділяються на: датчики руху, вібрації, розбиття скла, магнітоконтактні, теплові датчики, детектори появи диму, газу та води.

Датчик розбиття скла Crow

Розберемося детальніше на прикладі датчиків розбиття скла. Вони відносяться до групи пасивних акустичних детекторів та стежать за появою звуку певної частоти. Найсучасніші пристрої - датчики розбиття скла торгової марки Crow - побудовані на принципі фазочастотного поділу. Схема заснована на уловлюванні звуків у двох певних діапазонах частот:

  • інфранізких, куди потрапляють звуки удару
  • високих, які характерні для дзвону скла, що б'ється.

Причому для подачі сигналу тривоги важлива і послідовність реєстрації звукових коливань. Спочатку має бути зареєстрований удар і лише потім дзвін. Використання такої технології знижує кількість помилкових тривог до мінімуму за незмінно високого рівня ефективного виявлення.

На ці показники варто орієнтуватися при виборі датчика. Вони визначають, наскільки точно отримана система безпеки виконуватиме свої функції.